Co na skurcze – jakie suplementy zażywać?

Skurcz mięśni towarzyszy człowiekowi na co dzień i dzięki sile woli można kurczyć i rozkurczać mięśnie poprzecznie prążkowane. Jest to fizjologiczne zjawisko, któremu towarzyszy ruch. Co ciekawe, może jednak czasami dojść do nagłych skurczów, na przykład łydek, czy podudzi. Są to skurcze bardzo bolesne, które należy zniwelować. W jaki sposób sobie z nimi poradzić? Co na skurcze, czyli jakie zażywać preparaty, aby pozbyć się uciążliwych i niekiedy i niebezpiecznych skutków mięśni?

Niebezpieczne skurcze

Zanim odpowiemy na pytanie, co na skurcze jest najlepiej zażywać, warto sobie zdać sprawę z tego, że skurcze mięśni, czy to nóg, czy pojawiające się w udach, mogą być niebezpieczne, ponieważ pływając lub też prowadząc samochód, jeśli dojdzie do takiego skurczu, bardzo trudno jest rozluźnić nogę. Niekontrolowane skurcze objawia się gwałtownym skróceniem mięśnia, a także ostrym bólem. Mięsień pozostaje w napięciu przez kilka sekund, a czasami nawet kilkanaście. Nie da się go samodzielnie rozluźnić, należy rozmasować nieco mięśnie. Jak wiadomo, prowadząc samochód, czy też pływając, nie ma się za bardzo na to czasu, dlatego trzeba uważać. 

Co na skurcze?

Aby uniknąć niebezpiecznych i dokuczliwych skurczów mięśni, należy przede wszystkim spożywać magnez. Jest to jeden z elektrolitów, czyli pierwiastków odpowiedzialnych między innymi za przewodnictwo impulsów nerwowych w mięśniach. Bardzo często w momencie, kiedy dochodzi do takich skurczów w organizmie jest niedobór magnezu. Co ciekawe, warto również suplementować potas sód i wapń, ponieważ one unormują gospodarkę suplementową w organizmie, a niekiedy przyczyną tej bolesnej dolegliwości jest niedobór każdego z tych leków po kolei.

Warto również pamiętać o diecie bogatej w warzywa, owoce, a także inne produkty, które zawierają dużo magnezu i potasu. Warto spożywać pomidory, banany, orzechy i inne produkty. Dobrze jest również uprawiać sport i jednak należy dopasować go do kondycji. Jeśli szukasz natomiast sprawdzonych suplementów, zawierających magnez, potas, sód, warto zajrzeć na stronę firmy Farmapol, tam znajdziesz wszystkie polecane produkty.  

Kildare