Dieta osoby z problemami zdrowotnymi

Zdrowa i zbilansowana dieta jest ważnym aspektem dla prawidłowego funkcjonowania organizmu każdego człowieka. Jednak kiedy borykamy się z problemami zdrowotnymi, to czasami okazuje się, że przestrzeganie określonej diety jest tak samo ważne jak regularne przyjmowanie leków. W takich sytuacjach pomocny staje się dietetyk kliniczny, który przygotowuje jadłospis pod konkretną jednostkę chorobową.

Kiedy udać się do dietetyka klinicznego?

Dietetyk kliniczny podczas wywiadu żywieniowego
Wywiad żywieniowy z dietetykiem

Większość z nas nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, jak duży wpływ na nasze zdrowie ma dieta. Im wcześniej sobie to uświadomimy, tym lepiej, ponieważ w ten sposób możemy uniknąć licznych schorzeń. A jeśli nie zmienimy złych nawyków żywieniowych, to te mogą pojawić się już w niedalekiej przyszłości. Obecnie szacuje się, że blisko 90 jednostek chorobowych powstaje na skutek nieprawidłowego odżywiania. Stąd też choroby te określa się jako dietozależne. Zazwyczaj bagatelizujemy złe samopoczucie i sygnały, które wysyła nam nasz organizm, nie domyślając się, że może to być skutkiem złej diety. I zazwyczaj o problemach dowiadujemy się dopiero wówczas, kiedy robimy rutynowe badania. Słysząc diagnozę i konieczność przejścia na dietę, często ogarnia nas panika. Jednak lekarz prowadzący powinien wówczas poinformować o możliwościach, jakie dają usługi dietetyka klinicznego. Dzięki konsultacji podczas której zostanie ułożone menu bogate w składniki odżywcze niezbędne przy leczeniu danego schorzenia, zmiana nawyków będzie o wiele mniej dotkliwa i zauważalna.

Dieta smaczna i zdrowa

Przy niektórych schorzeniach właściwa dieta bywa kluczowa, aby choroba przebiegała łagodniej lub szybciej ustąpiła. Dlatego dietetyk kliniczny pomoże dobrać jadłospis pod daną chorobę, uwzględniając przy tym nasze preferencje smakowego. Dzięki temu zdrowa dieta będzie nie tylko korzystna dla naszego organizmu, ale również bardzo smaczna!

Zapraszamy do skorzystania z oferty nasze dietetyka klinicznego w Warszawie https://lacaloria.pl

.

Kildare