Dlaczego badanie krwi jest ważne?

Znalezienie źródła naszych problemów zdrowotnych w wielu przypadkach jest bardzo trudne. Czasem korzysta się z drogi eliminacji, która pozwala na wskazanie źródła problemu. Podstawowym badaniem pozwalającym na sprawdzenie stanu naszego zdrowia jest morfologia krwi. Z badań krwi możemy wyczytać bardzo wiele. Na badania zaznaczone są normy, w których przedziale powinien znajdować się nasz wynik. Nawet osoby nieznające się na medycynie są w stanie odczytać, czy dany wskaźnik jest zbyt wysoki lub zbyt niski. 

Morfologia krwi

Odpowiednią suplementację witamin powinniśmy rozpocząć od badania krwi i sprawdzenia, czego poziom w naszej krwi jest zbyt niski. Na przykład wypadanie włosów lub zły stan naszej cery i paznokci może wynikać ze zbyt niskiego poziomu żelaza. Dzięki morfologii krwi możemy sprawdzić, czy naszemu organizmowi brakuje żelaza i czy powinniśmy suplementować naszą dietę. Laboratorium badania krwi poznań daje możliwość szybkiego badania krwi i sprawdzenia jej stanu. Wyniki dostępne są jeszcze tego samego dnia. Po zauważeniu pierwszych niepokojących objawów możemy sprawdzić, co nam dolega, a następnie umówić się na wizytę u lekarza, by omówić uzyskane wyniki krwi. 

Czy badanie krwi jest bolesne?

Badanie krwi trwa zaledwie kilka minut i polega na delikatnym nakłuciu ręki w celu pobrania próbki krwi. Pobrana próbka krwi jest niewielka, dlatego nie trwa to dłużej niż kilkanaście sekund. Do badania należy poddać się na czczo, dlatego zwykle wykonywane jest ono z rana. Spożycie jakiegokolwiek napoju lub zjedzenie śniadanie może zaburzyć uzyskane wyniki. Przed badaniem warto jednak napić się wody, ponieważ z rana nasze żyły są zapadnięte i osobie pobierającej próbkę krwi, może być trudniej dokonać nakłucia. Na badanie kierowane są też dzieci, dlatego nie może być ono zbyt bolesne.  Osoby poszukujące źródła swoich problemów zdrowotnych, powinny wykonać badanie krwi i jak najszybciej udać się do lekarza w celu omówienia wyników badań. 

Kildare