Ekstrakcja zęba – błyskawiczny zanik bólu

Niejednokrotnie zdarza się, że idąc do dentysty słyszymy, że ząb musi zostać usunięty. I chociaż postępy w dziedzinie stomatologii sprawiły, że obecnie jesteśmy w stanie uratować uzębienie, które jeszcze kilka lat temu uznano by za niemożliwe do wyleczenia, tak wyjątki wciąż się zdarzają. Wiele osób, zgłaszających się do dentysty w święta, często trafia na pogotowie z mocno zaawansowaną próchnicą lub zębami, które uległy poważnemu uszkodzeniu mechanicznemu. W efekcie, stomatolodzy mogą zaoferować nam już tylko ekstrakcję. Oto, co powinniśmy wiedzieć na ten temat.

 

Specjalistyczne usuwanie zębów w prywatnych gabinetach

 

Decydując się na odwiedzenie dentysty w święta, Polacy coraz chętniej stawiają na pogotowie stomatologiczne, zlokalizowane w prywatnym gabinecie. Powodem jest tu oczywiście nowoczesny sprzęt, pozwalający na bezbolesne usunięcie nawet najbardziej problematycznych zębów. Za przykład może nam tu posłużyć chociażby NOVAMED z Legnicy, oferujący kompleksową ekstrakcję chirurgiczną.

W przeciwieństwie do zwykłego usuwania zębów z zębodołu, zabieg chirurgiczny bazuje na wykorzystaniu specjalistycznego dłuta. Usuwa się nim zęby mądrości, zakrzywione korzenie czy też zęby pozbawione koron. Cały zabieg jest bezbolesny, ponieważ przeprowadza się go na znieczuleniu miejscowym. Należy jedynie pamiętać, że po tygodniu należy odwiedzić lekarza ponownie, w celu zdjęcia szwów. Jeśli zastanawiamy się więc, czy odwiedzenie dentysty w święta jest dobrym pomysłem, odpowiedź na to pytanie jest zdecydowanie twierdząca. Usunięcie zęba na pogotowiu pomoże nam bowiem w kompletnym zażegnaniu bólu, zaś ewentualne ubytki możemy skorygować później mostkiem lub implantami.

Kildare