Karboksyterapia – na czym polega i jakie są jej zalety?

Wiele zabiegów powstało już lata temu, a dopiero w ostatnich czasach zyskuje zainteresowanie i powszechne uznanie. Jednym z najlepszych przykładów jest karboksyterapia, która zaistniała w latach 40. XX wieku. To niezwykle ciekawa i skuteczna metoda, podczas której wykorzystuje się dwutlenek węgla. Ma szerokie zastosowanie oraz radzi sobie z różnymi obszarami ciała. Warto wiedzieć, na czym polega i w czym może nam pomóc.

Czym jest karboksyterapia?

Zabieg karboksyterapii polega na bezpośrednim wprowadzaniu pod skórę dwutlenku węgla. Gaz ten ma ogromny wpływ na zdrowie, ponieważ jego rozchodzenie się w tkankach ciała sprawia, że naczynia krwionośne powoli i efektownie się rozszerzają. Efekt jest zaskakujący, ponieważ nasze komórki są znacznie odżywione, lepiej dotlenione, a my wyglądamy lepiej. Co więcej, karboksyterapia świetnie radzi sobie z komórkami tłuszczowymi, dzięki czemu powoduje rozpad tłuszczu. Dlatego też zabieg jest dedykowany dla dowolnej partii ciała. Wykorzystując go, możemy poradzić sobie z problemami skóry brzucha, pośladków, nóg czy twarzy. To największe odkrycie kosmetyczne, które zdobywa coraz więcej zwolenników. 

Efekty i wskazania dla karboksyterapii

Dzięki temu, że karboksyterapia jest wszechstronna, coraz więcej gabinetów kosmetycznych i medycyny estetycznej gwarantuje ten zabieg w swojej ofercie. Marzysz o tym, by mieć piękne włosy, które będą prezentować się zdrowo niczym po wizycie u fryzjera? Zagęszczanie włosów mińsk mazowiecki to jeden ze sposobów, aby cieszyć się piękną fryzurą niezależnie od pory roku czy stylizacji. Karboksyterapia doskonale radzi sobie z nadmiernym wypadaniem włosów. Przerzedzona czupryna to już przeszłość. 

Zabieg pozwala cieszyć się świeżym wyglądem, ponieważ umożliwia zlikwidowanie cieni pod oczami o nawet 90%. Co więcej, zamyka rozszerzone naczynka krwionośne, redukuje blizny po trądziku, wygładza dojrzałą cerę (koniec walki ze zmarszczkami), a także radzi sobie z problemami skóry – np. łuszczycą. Panie, które walczą z rozstępami oraz cellulitem, także mogą śmiało zdecydować się na karboksyterapię po to, aby ich ciało było napięte i gładkie. 

Jak często trzeba korzystać z kaboksyterapii?

Pacjenci zastanawiają się nad tym, czy zabieg karboksyterapii jest jednorazowy, czy może wymaga skorzystania z serii. Warto wiedzieć, że niektórzy są zadowoleni i osiągają świetne rezultaty już po jednej sesji. Dla innych konieczne jest skorzystanie z więcej – np. z 5 zabiegów, aby uzyskać zachwycający efekt końcowy. To, na ile zabiegów należy się zdecydować, zależy od dwóch głównych czynników. Jednym z nich jest tryb życia pacjenta, a drugim miejsce, w jakie aplikowany będzie dwutlenek węgla. Nie warto jednak się zniechęcać, ponieważ karboksterapia jest prawdziwym hitem na całym świecie.

Kildare