Konsultacja lekarska online – jak przebiega i dlaczego warto z niej skorzystać?

W dobie koronawirusa konsultacje lekarskie w formie internetowych wideokonferencji czy połączeń głosowych, stały się dla nas normalnością i sposobem na zasięgnięcie opinii specjalisty bez konieczności pojawienia się osobiście w przychodni lekarskiej, gdzie zagrożenie zarażenia wirusem było zdecydowanie wyższe. Obecnie pomimo tego, że najgorsze zagrożenie mamy już za sobą, wielu pacjentów korzysta z konsultacji online, które nadal oferowane są przez wielu specjalistów. Dlaczego? 

Czym jest e-wizyta? 

Aby móc odpowiedzieć na zadane powyżej pytanie, musimy wyjaśnić sobie kilka ważnych kwestii takich jak ta, czym tak naprawde jest e-wizyta. Konsultacje lekarskie online są sposobem na komunikację z naszym lekarzem rodzinnym lub specjalistą, z którym widujemy się w gabinecie na okresowej wizycie kontrolnej. Konsultacje Częstochowa są świetnym rozwiązaniem dla osób, które nie odczuwają pogorszenia stanu zdrowia, a chcą bez obaw o swoje zdrowie skontaktować się z lekarzem prowadzącym. E-wizyta polega na krótkiej rozmowie z lekarzem, w celu ustalenia czy stan pacjenta jest stabilny, czy nie potrzebuje on nowych recept, zmiany leków czy skierowania na badania dodatkowe. Podczas takiej wizyty lekarz może również podjąć decyzję o spotkaniu się z pacjentem w gabinecie i przeprowadzeniu badań, w celu potwierdzenia słów pacjenta, zwłaszcza jeśli ten zgłasza podczas e-wizyty, że czuje się gorzej w ostatnim czasie. 

Dlaczego warto skorzystać z konsultacji lekarskich online? 

Konsultacje Częstochowa w formie wideorozmów czy połączeń głosowych są dobrym rozwiązaniem dla wielu osób. Pacjenci, którzy nie wymagają przeprowadzenia badań, a pragną tylko i wyłącznie uzyskać skierowanie niezbędne do dalszych badań, e-receptę czy zwolnienie chorobowe, z wielką chęcią korzystają z konsultacji online. Nic w tym dziwnego, ponieważ dzięki temu nie muszą narażać się na pobyt w przychodni, gdzie roi się od różnego rodzaju wirusów i bakterii. Dodatkowo, konsultacje Częstochowa pozwalają na zaoszczędzenie cennego czasu na stanie w kolejkach prowadzących do gabinetu lekarskiego.

Kildare