Lepiej brać witaminę D rano czy wieczorem?

Chcesz suplementować witaminę D, jednak nie wiesz, kiedy ją faktycznie zażywać? Zastanawiasz się, czy połknąć tabletkę lub krople rano, czy wieczorem? Odpowiedź znajdziesz w naszym artykule. Zapraszamy do lektury. 

Witamina D – jaką odgrywa rolę w organizmie?

Rola, jaką odgrywa witamina D, jest tak naprawdę kluczowa w poprawnym funkcjonowaniu organizmu. Dlatego tak wielu lekarzy i dietetyków rekomenduje uzupełnienie tego związku organicznego z pomocą suplementów. 

Niedobór może występować zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, co jest spowodowane z deficytem promieni słonecznych. Zarówno jesienią, jak i zimą najlepiej spożywać duże dawki za pomocą preparatu, takiego jak witamina d 4000. Zapewniając organizmowi odpowiednią dawkę, będziemy mieli gwarancję, że procesy fizjologiczne będą przebiegać poprawnie. W praktyce witamina D kształtuje kości i zęby, wzmacnia układ odpornościowy, a także przyspiesza regenerację mięśni. 

Jak zmienić się nasz organizm, jeśli będzie suplementować się preparatami, takimi jak witamina d 4000? 

Organizm potrzebuje wielu witamin, jednakże witamina D jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania organizmu. W przypadku niedoboru mogą wystąpić boleści mięśniowo-szkieletowe. Aby uniknąć negatywnych skutków, warto suplementować witaminę D, spożywając na przykład preparat, taki jak witamina d 4000. Wtedy możemy być pewni, że nie wystąpi przemęczenie organizmu, nadciśnienie, bezsenność czy nowotwór. 

Witamina d 4000 – lepiej ją suplementować rano czy wieczorem?

Badania dotyczące działania witaminy D jednoznacznie wskazują, że organizm najlepiej przyjmuje omawiany związek w porach porannych. Najlepiej suplementować kupiony suplement np. witamina d 4000 wraz z posiłkiem, ponieważ wtedy lepiej się wchłonie. W praktyce najlepiej jest spożywać witaminę D w czasie śniadania. 

Suplementowanie witaminy D rano zapobiega niepożądanym skutkom, w przypadku brania tego związku organicznego wieczorem. Wtedy istnieje duże ryzyko, że organizm w czasie snu nie będzie wytwarzał odpowiednią ilości melatoniny. 

Dlaczego? Produkcja jest hamowana właśnie przez witaminę D, co w rezultacie prowadzi do zmęczenia organizmu. 

Kildare