Na czym polegają ekstrakcje zębów?

Ekstrakcje zębów są jednymi z najpoważniejszych zabiegów wykonywanych w gabinetach stomatologicznych. Chociaż dentyści starają się je przeprowadzać jak najrzadziej, to niestety zwykle okazują się niezbędne w kontekście uporania z przewlekłym i dojmującym bólem. 

Wnikliwe badania

Przed postawieniem diagnozy przeprowadzane są szczegółowe badania pozwalające określić, czy ekstrakcje zębów są konieczne – pod tym nazewnictwem kryje się usunięcie zęba. Wielu pacjentów usiłuje za wszelką cenę nie dopuścić do takiej sytuacji, prosząc lekarzy, by próbowali wyleczyć uzębienie. Nie zawsze jest to możliwe. Zdjęcie RTG daje najdokładniejszy obraz stanu zapalnego i uszkodzeń korony, szyjki i korzenia. Wnikliwa analiza pomaga określić, czy ekstrakcje zębów są potrzebne, czy być może istnieje szansa uratowania tej charakterystycznej kości znajdującej się w naszym organizmie. Kiedy wyniki jasno definiują, że nieodzowny jest zabieg polegający na wyrwaniu martwego narządu, jedynym wyjściem jest szybka i bezbolesna operacja.

Gdy inne metody zawodzą

Specjalista, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klienta, bierze pod uwagę różne inne opcje, zanim zdecyduje się na ekstrakcje zębów. Leczenie kanałowe jest jedną z alternatyw, jednak jeżeli choroba miazgi bądź przyzębia nie kwalifikuje się do tego manewru, stomatolog ma związane ręce. Podobnie jest w przypadku uszkodzeń mechanicznych – jeśli brak jest przesłanek umożliwiających nadbudowę ukruszonego zęba, konieczne jest jego usunięcie.  

Sprawnie i bez bólu

Ból w jamie ustnej jest niezwykle dokuczliwy i nierzadko paraliżuje życie pacjenta. Utrudnia spożywanie pokarmów, a w ekstremalnych sytuacjach dochodzi do zaburzeń mowy. Ekstrakcje zębów, kiedy inne metody zawodzą, są jedynym sensownym rozwiązaniem. Doświadczony specjalista, mając na podorędziu wysokiej jakości sprzęt, upora się z problemem szybko i bezboleśnie. Podawane punktowo znieczulenie uśmierza cierpienie, a zaawansowane oprzyrządowanie pozwala sprawnie chwycić uszkodzone zęby i wyciągnąć je z zębodołów. 

Kildare