Poradnia lekarza rodzinnego wraz ze specjalistami

Dostęp do pełnej listy świadczeń medycznych oraz badań diagnostycznych ma zapewniony każdy pacjent w ramach umowy z NFZ lub poza nią. Należy jednak pamiętać, że nie wszystkie przychodnie świadczą usługi medyczne prywatnie. Jak zatem wybrać idealną palcówkę medyczną? Warto posiłkować się opiniami w Internecie oraz przyjaciół, którzy korzystają z usług lekarzy. Liczy się nie tylko doświadczenie, pasja i wiedza lekarza, ale również miła i życzliwa atmosfera w kontaktach z pacjentami.

Pacjenci zwracają także uwagę na pomoc w rozwiązywaniu problemów zdrowotnych. Placówka powinna charakteryzować się profesjonalną i szybką diagnostyką, tak aby lekarze mogli zlecać plan leczenia najszybciej, jak to możliwe. Prócz dostępności lekarzy internistów i pediatrów, ważna jest możliwość skorzystania z usług specjalistów, takich jak kardiolog, ginekolog czy laryngolog. Prywatnie dobry laryngolog w Poznaniu przyjmuje pacjentów w przychodni Alterida. Usługi medyczne odbywają się poza umową z NFZ, czyli odpłatnie. 

Czym zajmuje się laryngolog?

Laryngologia jest dziedzina medycyny, w której lekarze specjaliści podejmują się diagnozowania i leczenia chorób ucha, nosa, krtani oraz gardła. Kiedy pacjent powinien skorzystać z wizyty u laryngologa? Wtedy, gdy pojawiają się objawy uporczywego kataru, krwawienia z nosa, chrapania, problemy ze słuchem oraz szumy w głowie i uszach. Co więcej, jeśli pacjent ma nawracające bóle gardła, krtani, chrypkę lub powracające choroby uszu. Profesjonalne palcówki w ramach wizyty podejmują się wykonania wziernikowania ucha, krtani i nosa, płukania uszu, USG węzłów chłonnych oraz ślinianek. Lekarz może przeprowadzić badanie słuchu, RTG, tomografię komputerową oraz dodatkową diagnostykę laboratoryjną. Nie każdy wie, że laryngolog, aby rozwiązać problem z powodzeniem współpracuje z neurologiem, logopedą oraz onkologiem. Podsumowując, laryngolog zapewnia wsparcie w chorobach górnych dróg oddechowych, których objawów nie należy bagatelizować. 

Kildare