Sport, a dieta – dlaczego warto skorzystać z oferty dietetyka?

Nastała moda na uprawianie aktywności fizycznej, niestety wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że przy niewłaściwej diecie, połączonej z ćwiczeniami, można sobie wyrządzić większą krzywdę niż w ogóle nie ćwicząc. Zanim na dobre rozpoczniemy treningi, dobrze jest znaleźć specjalistę – lekarz dietetyk Warszawa pomoże nam dobrać zarówno zakres ćwiczeń, jak i jadłospis odpowiedni do naszych potrzeb.

Aktywność nie dla każdego

Zanim w zapale rzucimy się do ćwiczeń, dobrze jest zdać sobie sprawę z ograniczeń własnego organizmu. Lekarz może pomóc nam odkreślić jaka forma aktywności będzie dla nas najlepsza, co jest szczególnie istotne kiedy jesteśmy chorzy na jakieś przewlekłe schorzenie. Wiele osób popełnia też błąd polegający na przeforsowaniu się, co powoduje zniechęcenie i porzucenie ćwiczeń. Dietetyk pomoże nam uniknąć tego błędu.

Dieta w sporcie to nie tylko odżywki

Myli się ten, kto uważa, że do zbudowania zdrowego, umięśnionego ciała, potrzebne są drogie odżywki i suplementy. Dietetyk pomoże nam dobrać zdrową dietę, odpowiednią do zakresu wykonywanych ćwiczeń – określi nasze zapotrzebowanie na białko, pomoże wyrównać braki witamin, a nawet wspomoże przy regeneracji z zakwasów. Warto więc skorzystać z jego pomocy, pomimo kosztów, jakie będziemy musieli ponieść na badania i rozpisanie jadłospisu miesięcznego wraz z przykładowymi przepisami (szczególnie osoby mieszkające w stolicy – Warszawa lubi robić dodatkowy narzut). To nadal jednak będzie kosztowało mniej, niż ewentualne leczenie skutków nieodpowiedniej diety ze źle dobranym zestawem ćwiczeń.

Zapraszamy do odwiedzenia serwisu La Caloria – dietetyk Warszawa.

Kildare