W jaki sposób zrzucić zbędne kilogramy podczas choroby tarczycy? Hashimoto

Hashimoto to choroba, która skupia się na tarczycy. To ona odpowiedzialna jest za produkcję hormonów między innymi, które regulują nasz metabolizm. Powaga choroby polega na tym, że układ opornościowy sam atakuje ten narząd. Nieprawidłowa masa ciała może skutecznie utrudnić proces leczenia. Jak się jej pozbyć? Sprawdźmy.

Liczenie kalorii

Wiele osób zastanawia się jak schudnąć przy Hashimoto i czy jest to prosty proces. Dzięki rozwojowi techniki w dzisiejszych czasach mamy do dyspozycji szereg sposobów, których skuteczność jest udowodniona naukowo. Jednym z nich, który pomoże nam utrzymać prawidłową masę ciała będzie regularne liczenie kalorii. W tym celu pobierzmy ogólnodostępne aplikacje na nasz telefon, które pozwolą nam lepiej kontrolować wszelkie dane. W szybki i wygodny sposób możemy uzyskać informacje o procentowym zestawieniu węglowodanów, tłuszczy czy też cukrów, które spożyliśmy w ciągu dnia. Dodatkowo mamy również kontrolę nad tym, ile kalorii spożyliśmy na śniadanie, obiad oraz kolację. Wartość ta powinna wynosić minimum 1500 kalorii dziennie. Jednak wszystko zależy od wagi, wieku oraz płci. Warto zajrzeć na darmowe strony, które mogą nam pomóc w ustaleniu dziennego zapotrzebowania.

Dieta bogata w selen oraz jod

Dieta to kolejny ważny czynnik, który skutecznie pomoże nam zmniejszyć masę ciała. Jest to doskonały sposób nie tylko w chorobie Hashimoto, ale również dla wszystkich innych osób. Dzięki niej możemy w szybki i łatwy sposób poznać przepisy na potrawy, które urozmaicą nasze życie oraz dodadzą energii, która jest ważna szczególnie dla pacjentów z problemami tarczycowymi. Dieta dla takich osób powinna obfitować w selen oraz jod. Jod idealnie sprawdzi się w leczeniu choroby Hashimoto, ponieważ reguluje pracę tarczycy. Możemy go znaleźć w rybach morskich, mleku czy też soli. Selen natomiast działa antydepresyjnie oraz redukuje nerwowość. Warto go stosować, ponieważ w przewlekłym zapaleniu tarczycy pacjenci często skarżą się na ciągły brak energii oraz humoru. Źródłem selenu są orzechy, grzyby oraz jajka. Dodatkowo wspomaga on odchudzanie.

Każdy, kto choruje na przewlekłe zapalenie tarczycy, powinien wiedzieć jak schudnąć przy Hashimoto. Jest to kluczowe, aby leczenie było skuteczne. Dzięki powyższym radom możemy szybko i skutecznie poradzić sobie z problemem zbędnych kilogramów.

Kildare