Zmęczone i opuchnięte stopy: zmora każdej kobiety

Stopa jest podstawą ludzkiego ciała i każdego dnia musi unosić ciężar całego ciała. Dlatego tak ważne jest, aby dbać o stopy w celu uniknięcia kontuzji oraz innych problemów. Ból i dyskomfort zmęczonych, opuchniętych stóp często jest wynikiem zbyt długiego przebywania w pozycji stojącej. Może to być również spowodowane noszeniem obcisłych, niewygodnych butów lub zbyt długim noszeniem butów. Zarówno wiele kobiet, jak i mężczyzn zastanawia się co na opuchnięte stopy. Istnieje kilka sposobów na regenerację zmęczonych i obolałych stóp, a więcej na ten temat znajdziesz w poniższym artykule! 

Regeneracja stóp – ćwiczenia rozluźniające

Opuchnięte i obolałe stopy są wynikiem nieprawidłowego krążenia krwi oraz zwiększenia ciśnienia, do którego dochodzi na skutek noszenia niewygodnego obuwia czy długotrwałego przebywania w jednej pozycji np. pozycji stojącej w pracy. Jeśli zastanawiasz się co na opuchnięte stopy, wybierz ćwiczenia rozluźniające, które pobudzą mięśnie nóg i doprowadzą do poprawy krążenia krwi. Już pół godziny spaceru dziennie lub kilka przysiadów w ciągu dnia, mogą mieć wspaniały wpływ na funkcjonowanie Twojego organizmu i pozbycie się obrzęku stóp, kostek i nóg raz na zawsze! 

Odrobina relaksu dla Twoich stóp – kąpiele magnezowe 

Jeśli po całym dniu chodzenia czy stania w jednym miejscu, nie masz ochoty na dodatkowe ćwiczenia rozluźniające, postaw na kąpiele relaksacyjne, dzięki którym nie tylko Twoje stopy będą mogły odpocząć, ale również całe Twoje ciało poczuje się zregenerowane. Kąpiel magnezowa to nie tylko odpowiedź co na opuchnięte stopy, ale również sposób na ujędrnienie skóry całego ciała oraz dostarczenie magnezu do naszego organizmu, który przedostaje się do jego wnętrza poprzez pory skórne. 

Jedyne czego potrzebujesz do wykonania kąpieli magnezowej to płatki magnezowe, które są produktem ogólnodostępnym i stosunkowo tanim. Możesz wykorzystać je do wykonania kąpieli stóp w misce lub zanurzyć się w kąpieli magnezowej w wannie. 

Kildare