Dlaczego tak ważne jest pilnowanie właściwego pH wody?

Woda jest podstawowym płynem ustrojowym każdej istoty żyjącej. Człowiek od pierwszych chwil życia jest związany z wodą. Rodząc się, jego ciała składa się w niemal 80% z wody. Z wiekiem ilość wody w organizmie maleje. Jeśli człowiek zaczyna „łapać” złe nawyki żywieniowe” może doprowadzić ciało do odwodnienia, zakwaszenia organizmu, a to już tylko o krok od wystąpienia poważnych problemów ze zdrowiem. Rozwiązaniem jest dbanie o dostarczanie ciału odpowiedniego rodzaju jedzenia i wody o określonym poziomie pH.

Jakie powinno być pH wody pitnej?

PH wody może przyjmować różny odczyn. Mówi się o wodzie kwaśnej zasadowej oraz neutralnej. Wszystko zależy od tego, jakie jony dominują w jej składzie. I tak w przypadku wody kwaśnej dominują jony wodorowe H+, a w wodzie zasadowej jony OH-. W neutralnej wodzie ilość jonów jednych i drugich jest w równowadze. Dostępne na rynku papierki lakmusowe służące określaniu środowiska pH różnych produktów i płynów wykazują odczyn w skali pH od 1 do 14, przy czym roztwory o pH poniżej 7 określamy jako kwaśne, o pH równym 7 jako obojętne, o pH powyżej 7 jako zasadowe.

Organizm człowieka ma pH wysoko zasadowe, dlatego chcąc nawodnić ciało, nie powinniśmy w nie „wlewać” płynów o pH niższym niż odczyn płynu ustrojowego budującego ciało. Woda kwaśna pogłębiać może problemy związane z nadmiernym zakwaszeniem organizmu. Naruszenie równowagi kwasoowo-zasadowej może być przyczyną otyłości, miażdżycy i innych poważnych schorzeń, spowodowanych głównie tym, że ciało nie jest w stanie poradzić sobie z usuwaniem związków kwasowych w odpowiednim tempie i zaczyna je odkładać w postaci tkanki tłuszczowej.

Skąd wziąć wodę o odpowiednim pH?

Chcąc nawodnić ciało, dobrze jest sięgnąć po urządzenia pozwalające wyprodukować wodę żywą, alkaliczną, która będzie optymalna zarówno jeśli chodzi o odczyn pH, jak i właściwy poziom Redox, co pomoże  szybszym powrocie ciała do równowagi kwasowo-zasadowej.

Kildare