Jak stosować maty do akupresury i czy są jakieś przeciwwskazania?

Jak stosować maty do akupresury? Czy ją jakieś przeciwwskazania do korzystania z tego typu rozwiązań? Nasz tekst dostarczy Ci przydatnych informacji, więc koniecznie zapoznaj się z jego treścią!

Maty do akupresury – jak stosować?

Przede wszystkim warto zacząć od tego, że mata i poduszka do akupresury może zapewnić wyjątkowe wartości relaksacyjne każdemu, kto po nią sięgnie. W tym przypadku nie ma znaczenia płeć ani wiek. Jeśli zależy nam na dobrym samopoczuciu oraz wysokim poziomie energii bez konieczności wydawania na masaże, to zdecydowanie mata z kolcami pranamat będzie idealnym wyborem.

Zastanawiasz się zatem maty do akupresury jak stosować? Nie jest to takie trudne, jak by się mogło wydawać, ponieważ nie ma ścisłych reguł. Jeśli chcemy, możemy położyć na macie, stanąć na niej, czy nawet usiąść. Równie dobrze poduszka do akupresury może być przez nas zwinięta i ułożona pod szyję. Tym samym widać, że możemy sprawdzać różne pozycje i zobaczyć, która przyniesie nam najszybsze ukojenie dla ciała i umysły. 

Jeśli zastanawiasz się, maty do akupresury jak stosować dobrze, to pamiętaj, że zawsze należy dopasować częstotliwość korzystania do swoich preferencji. Ogólnie przyjęło się, że na początku warto stawiać na krótkie seanse nietrwające dłużej niż 5-15 minut. Później maty do akupresury możemy stosować już znacznie dłużej i wtedy seanse mogą trwać od 30 do 40 minut. Aby uzyskać jak najwięcej korzyści, warto też pozostawić skórę w bezpośrednim kontakcie z matą. Jeśli doznania będą zbyt intensywne, to lepiej zakładać cienkie ubranie, dopóki nie przyzwyczaimy się do delikatnego dyskomfortu.

Maty do akupresury – czy są jakieś przeciwwskazania?

Choć mamy do czynienia z produktem, które może przynieść dobroczynne korzyści dla naszego zdrowia, to trzeba wiedzieć, że mata do akupresury przeciwwskazania również ma. O czym dokładnie mowa? Kiedy nie możemy sięgać po maty do akupresury? Na pewno tego typu rozwiązania nie są polecane osobom z zaburzeniami krzepliwości krwi, czy tym, które stosują leki przeciwzakrzepowe. Dodatkowo mata do akupresury przeciwwskazania dostępna pod adresem https://www.activ-space.pl/pl/c/Maty-do-akupresury/16 ma także w przypadku osób, które mają wrażliwą skórę, czy nawet otwarte rany, czy obtarcia naskórka. Nie jest też wskazane, by mata z kolcami pranamat była stosowana przez kobiety w czasie ciąży, więc na ten wyjątkowy okres lepiej odłożyć ją na bok.

Kildare