Intermittent Fasting – co to jest?

Media społecznościowe coraz częściej zachęcają nas zmiany nawyków żywieniowych i rozpoczęcia zdrowego trybu życia. Zdrowe odżywianie staje się coraz bardziej popularne, a zrzucanie nadmiaru kilogramów jest istotne nie tylko ze względów wizualnych, ale i zdrowotnych. Więcej osób zwraca uwagę na problem nadwagi i niewłaściwego odżywiania, dlatego zdrowe nawyki żywieniowe staramy się wpoić dzieciom już od najmłodszych lat. Jedną z głównych zasad zdrowego żywienia jest spożywanie dużej ilości warzyw i owoców oraz ograniczenie jedzenia wysoko przetworzonego.

Zdrowe odżywianie

Zdrowa dieta, to taka, która składa się ze świeżych i nieprzetworzonych produktów, dzięki czemu dania są smaczne i bogate w potrzebne organizmowi składniki. Warzywa i owoce posiadają duże ilości witamin, które są potrzebne do odpowiedniego działania organizmu. Przygotowując dobrze zbilansowaną dietę, należy pamiętać o tym, że zarówno niedobory jak i nadmiary niektórych składników mogą powodować negatywne reakcje naszego organizmu. Aby mieć pewność, że nasza dieta jest zdrowa i dobrze zbilansowana warto skorzystać z pomocy dietetyka, która przygotuje dla nas dokładny jadłospis przygotowany specjalnie do naszych potrzeb i preferencji.

Diety odchudzające

Jedną z bardziej popularnych diet ostatniej dekady jest fasting, czyli dieta polegająca na poszczeniu. Regułą tej diety jest podział doby na dwie strefy, z których podczas jednej możliwe jest spożywanie zdrowych i zbilansowanych posiłków oraz zakaz spożywania kalorycznych produktów w czasie drugiej części dnia. Podział doby może być dowolny na przykład 12/12 lub 16/8, ważne jest, by zachować okno żywieniowe, podczas którego możliwe są posiłki. W czasie drugiej części dnia organizm ma czas na trawienie i przyswojenie potrzebnych do funkcjonowania składników. Ten rodzaj diety pomógł już wielu osobom poradzić sobie z problemem nadwagi i otyłości. Co więcej, utrzymanie reguł diety nie jest trudne, dzięki czemu może być ona stosowana przez długi okres czasu. Takie rozwiązanie pozwoli nie tylko na pozbycie się nadmiaru kilogramów, ale i utrzymanie szczupłej sylwetki przez długi czas.

Kildare