3 wskazówki jak dobierać suplementy diety, aby nie zostać oszukanym

Rynek farmaceutyczny jest wspierany przez rynek suplementów, które są dostępne bez recepty. Szeroki wybór daje możliwość dobrania produktu do swoich oczekiwań, lecz niestety równocześnie powstaje ryzyko zakupienia tzw. bubla. Aby uniknąć frustracji i wydania pieniędzy w błoto stworzyliśmy właśnie ten poradnik. W naszym artykule prezentujemy 3 wskazówki, dzięki którym zakup suplementy zawsze będzie strzałem w dziesiątkę. Zapraszamy do lektury!

Suplement, udający lekarstwo

Na rynku jest pełno producentów, którzy wypuszczają w świat suplementy, udające lekarstwa. Opakowanie w także podany skład laika może niestety zmylić. Bardzo często suplementy mają nawet lepiej zaprojektowane etykiety i zawarte na nich hasła niż same lekarstwa. Takie zabiegi nie są bez powodu – wielu konsumentów kupuje po prostu oczami. Tak niestety działa współczesny konsumpcjonizm. Jeśli nie chcesz wpaść w pułapkę, to wybieraj tylko sprawdzonych producentów tj. Farmapol (Poznań). 

Dobre suplementy nie muszą być nawet intensywnie reklamowane, ponieważ jakość sama się broni wśród konsumentów. Niestety reklama to kolejna podstępna metoda, która przekonuje klientów do kupna suplementu bez wartości odżywczych. Jeśli suplement udaje lekarstwo, to powinna Ci się zapalić „czerwona lampka” – wtedy nie decyduj się na zakup. 

Czy producent podaje skład?

Mogłoby się wydawać, że skład jest podstawowym elementem, występującym na etykiecie. Nic bardziej mylnego. Szereg wypuszczonych suplementów przez mało znanych producentów nie prezentuje składu. Taka sytuacja jest oczywiście niedopuszczalna. Wybierając produkty marki Farmapol (Poznań), zawsze będziesz mógł się zapoznać ze składem danego produktu, tym samym będziesz świadomy, co kupujesz. 

Dokładnie czytaj skład

Ostatnia porada jest trochę związana z tą poprzednią – nigdy nie ufaj reklamom. Zawsze czytaj ze zrozumieniem skład i sprawdź, jakie składniki zawiera dany suplement. Dzięki takiej strategii możesz szybko zweryfikować, czy zawartość danych składników jest na odpowiednio wysokim poziomie, dostosowanym do Twoich konsumenckich potrzeb. 

Kildare