Kawitacja ultradźwiękowa – skuteczny sposób na pozbycie się tłuszczu

Wielu z nas marzy o pięknej, pozbawionej tłuszczu i cellulitu sylwetce. I chociaż regularne wizyty w siłowni oraz odpowiednia dieta są tu warunkiem niemal obowiązkowym, czasem nawet i to nie wystarcza.

Nasze organizmy są bowiem różne, zaś niektóre kombinacje genów sprzyjają zwiększonemu przyrostowi tkanki tłuszczowej oraz trudniejszemu jej spalaniu. Z tego też powodu, coraz więcej mieszkańców dużych miast i ich regionów, na przykład Krakowa, decyduje się na zabiegi odchudzające w gabinetach medycyny estetycznej. Za najskuteczniejszy z nich uchodzi właśnie kawitacja ultradźwiękowa.

Dlaczego warto jest poddać się zabiegowi kawitacji?

Głównym atutem tej procedury jest to, że pozwala nam ona pozbyć się zbędnego tłuszczu nawet w miejscach trudno dostępnych. Wytwarzane fale dźwiękowe niszczą komórki tłuszczowe, które zostają wówczas rozbite na mniejsze cząstki, trafiające do przestrzeni międzykomórkowej.

Szybsze usunięcie ich z naszego organizmu umożliwia z kolei masaż, zwany drenażem limfatycznym. Jak wykazują statystyki, kawitacja ultradźwiękowa jest w stanie wyeliminować aż 97% cellulitu z naszego ciała, nadając skórze gładkość i jędrność, jednocześnie pozbywając się nadmiaru wody.

Co więcej, udając się na takie zabiegi odchudzające Kraków lub innym dużym mieście, możemy być pewni, że cała procedura będzie całkowicie bezbolesna. Fakt ten jest o tyle istotny, że dużo bardziej popularna liposukcja wiąże się z ogromnym dyskomfortem dla pacjenta.

Czy istnieją jakieś przeciwwskazania?

Zanim udamy się na kawitację ultradźwiękową, lekarz specjalista skonsultuje się z nami w celu omówienia naszego stanu zdrowia.

Istnieje bowiem szereg przeciwwskazań, uniemożliwiających efektywne przeprowadzenie zabiegu. Należą do nich na przykład: ciąża, choroby wątroby, wszczepione implanty serca, alergia na glicerynę, żylaki, gorączka lub nadciśnienie tętnicze.

Pamiętajmy też, aby dokładnie sprawdzić opinie, dotyczące interesującego nas gabinetu. Specjalistów oferujących zabiegi odchudzające w Krakowie i innych popularnych miastach jest wielu, lecz nie każdy oferuje tak samo wysoki poziom usług. Nie ryzykujmy więc zdrowiem i pieniędzmi.

Kildare