Męski problem z włosami

Zakola, przerzedzenia czy całkowita utrata włosów to problem niejednego mężczyzny. Czy można chronić się przed tym wstydliwym procesem? Jakie witaminy na włosy dla mężczyzn dostarczać organizmowi?

Jedni panowie stosują tzw. zaczeski przysłaniając łysiejące miejsca pozostałymi włosami, inni od razu golą głowę na łyso, udając, że tak właśnie ma być. Są jednak sposoby, by powalczyć o zdrowe włosy, zanim całkiem wypadną i cieszyć się dłużej bujną czupryną.

Przyczyny łysienia

Uwarunkowania genetyczne, stresujący tryb życia, nieodpowiednia dieta, niedobór witamin, długotrwałe leczenie. To najczęstsze powody znacznej utraty włosów, prowadzącej do łysienia. By poznać bezpośrednią przyczynę warto zaczerpnąć porady u trychologa, który zdiagnozuje problem. Precyzyjna ocena stanu skóry głowy i włosów, połączona z wywiadem na temat stylu życia, pozwoli specjaliście dobrać odpowiednie witaminy do włosów, zalecić kuracje, bądź zlecić dodatkowe badania.

Witaminy na wypadanie włosów

Dobrze zbilansowane jedzenie jest złotym środkiem na utrzymanie ciała i ducha w dobrym zdrowiu i kondycji. Regularne posiłki bogate w warzywa, owoce i produkty zbożowe zalecane są zarówno zdrowym i wysportowanym jak i ludziom, borykającym się z problemami zdrowotnymi.

W trosce o włosy warto włączyć do swojego jadłospisu takie minerały jak cynk, selen, żelazo oraz witaminy A, E, C, F oraz z grupy B. Czerwone, ciemnozielone i pomarańczowe warzywa, ryby, nabiał, produkt z mąki żytniej, fasola to bogactwo witamin na włosy dla mężczyzn

Można posłużyć się też suplementacją, dostarczając organizmowi witaminy do włosów w skondensowanej postaci. Połączenie ich z wartościową dietą przeciwdziała wypadaniu włosów, poprawia ich kondycję, a nawet uaktywnia mieszki włosowe, przyczyniając się do pobudzenia wzrostu nowych włosów. Witaminy na wypadanie włosów jak chociażby https://magiazdrowia.com/wlosy-skora-paznokcie-500-ml-33-dni-yango wzmocnione są biotyną, czyli witaminą H lub B7, która doskonale wpływa na stan skóry, włosów i paznokci oraz cynkiem, wspomagającym gęstość włosów.

Kildare