Rodzaje zabiegów laserowego usuwania przebarwień twarzy

Jednym z najczęstszych schorzeń, pojawiających się na skórze twarzy bez względu na płeć i wiek, jest miejscowe przebarwienie cery. Powodów tego problemu jest wiele – podeszły wiek, zaburzenia hormonalne, zażywanie pewnych leków lub przebyte choroby.

Bez względu na źródło problemu, konsekwencje pozostają takie same – nasza samoocena spada, ponieważ nie dostrzegamy już w sobie atrakcyjności, w porównaniu z innymi osobami. Z tego też powodu, dużą popularnością cieszą się różnorodne zabiegi usuwania przebarwień, przeprowadzane w nowoczesnych gabinetach medycyny estetycznej, wykorzystujących wiązki laserów. W niniejszym artykule przedstawimy Wam najpopularniejsze z tego typu rozwiązań.

Laser frakcyjny CO2

Z lasera tego korzysta się w celu usunięcia przebarwień skóry, piegów tudzież plam starczych, a także skorygowania niejednolitej pigmentacji. Zabieg jest bezbolesny, zaś okres rekonwalescencji – bardzo krótki. Emitowana wiązka rozgrzewa komórki barwnikowe, które ulegają następnie rozbiciu. Nad całym procesem czuwa nowoczesny skaner, analizujący na bieżąco stan skóry pacjenta. Pierwsze efekty widać już po pierwszym zabiegu, kiedy to przebarwienia stają się zauważalnie mniej widoczne. Aby móc pozbyć się ich całkowicie, należy wykonać serię 2-3 zabiegów.

Laser Dye-VL

Laser ten pomaga w skorygowaniu zaburzeń pigmentacji skóry, zamykaniu naczynek krwionośnych oraz usuwaniu szpecących rumieni. Dzięki nowoczesnej aparaturze, ekspozycja pacjenta jest krótka, a zarazem bezpieczna i bezbolesna. Dodatkowo, laser Dye-VL stymuluje także produkcję kolagenu, co przekłada się na polepszoną jędrność skóry. Pierwsze efekty odmłodzenia cery zauważymy po pierwszym zabiegu, zaś maksymalny rezultat stanie się widoczny po 3-4 wizytach w gabinecie.

Laser ClearLift

Ta najnowocześniejsza metoda usuwania przebarwień skóry stanowi jedną z najskuteczniejszych broni przeciwko ostudzie. Ze względu na dokładnie zaprojektowaną konstrukcję głowicy, laser jest w stanie rozjaśnić skórę nawet w miejscach bardzo delikatnych, jak szyja czy okolice oczu. Co więcej, ponieważ laser ClearLift nie narusza naskórka, na zabieg możemy wybrać się nawet latem. W celu uzyskania najlepszego możliwego efektu, zaleca się przeprowadzenie serii 3-4 kuracji.

Kildare